PRACOWNIA BIOLOGICZNO - CHEMICZNA: Ahoj, chemio! (klasa IV - VIII) 10:45
czas zwiedzania: ok. 60 min.
15 września 2026,
godz.: 10:45
Ahoj, chemio! to propozycja zajęć z chemii dla uczniów, którzy jeszcze nigdy nie mieli lekcji chemii w szkole. Na zajęciach w pracowni biologiczno-chemicznej dowiedzą się, że wszystkie pierwiastki mają swoje symbole i są umieszczone w układzie okresowym. Poza tym wykonamy wspólnie doświadczenia, dzięki którym dowiemy się, jakie właściwości fizyczne i chemiczne mają wybrane substancje chemiczne.
Liczba uczestników: od 8 do 16 osób
Limit osób na zajęciach jest nieprzekraczalny.
Opiekun grupy uczestniczy w zajęciach bezpłatnie.
W przypadku zakupu biletu łączonego (zajęcia edukacyjne + wystawa) na pobyt w Centrum należy przeznaczyć około 4 h – wskazany wyżej czas trwania zajęć oraz czas zwiedzania wystawy (ok. 3 h).